Początek koszykarskiego sezonu!

W czeskim Trutnovie odbył się jeden z najlepszych turniejów przedsezonowych w naszej części Europy. Do rywalizacji o Puchar Miasta Trutnova stanęło osiem drużyn, w tym pięć będących regularnymi uczestnikami elitarnej Euroligi. Podczas czterech dni rozgrywanych spotkań nie brakowało emocji i mimo widocznego zmęczenia zawodniczek ciężkimi treningami przed sezonem mecze stały na bardzo wysokim poziomie.

Zwycięzcą turnieju została, po raz pierwszy w historii ekipa Nadieżdy Orenburg, która rozgromiła w finale Wisłę CanPack Kraków. W spotkaniou o trzecie miejsce również doszło do polsko-rosyjskiej rywalizjacji – Dynamo Kursk pokonało wicemistzra Polski CCC Polkowice.